kurs rysunku Warszawa, szkoła rysunku architektonicznego, szkoła rysunku, kurs rysunku Warszawa, nauka rysunku Warszawa
SZKOŁA RYSUNKU ARCHITEKTONICZENEGO: PROGRAM - KURS RYSUNKU NA ARCHITEKTURĘ:
Podstawowy kurs rysunku, dla kandydatów na Wydział Architektury PW oraz kurs rysunku na ASP są zbliżone tematycznie. Różnice propgramowe widoczne są odpiero po przerobieniu cześć wspólnej (podstawowy kurs rysunku). Kurs na Wydział Architektury, ASP, PJATK trwa cały rok szkolny (od września do czerwca). Możliwe jest dołączenie do kursu w ciągu roku. Wymaga to jednak wzmożonej pracy także w domu i wykonania dużej ilości rysunków dodatkowo poza programem kursu.
Teoria perspektywy - wstęp. Nauka budowy form, poprawność proprcji. Uczymy się budować przedmioty poprawne w perspektywie z zastosowaniem pomiarów kompozycji czyli martwych natur.W przyszłości pozwala to na rysowanie przedmiotów nawet tych najtrudniejszych bez błędów w ich kształtach i proporcjach. Uczymy się również cieniować i nadawać przdmiotom REALISTYCZNE faktury i światłocień. Co sprawiea, że nasze rysunki stają się bardziej realistyczne i trójwymiarowe.
Rysunek przestrzenny form. dodatkowe cykle zadań pomagajęce trenować wyobraźnie przestrzenną i pomagają zroumieć pochodzenie kształtów, działanie zjawisk w prespektywie, a wszystko omówione na prostych bryłach i zjawiskach geometrycznych.
Budowa formy architektonicznej w perspektywie (na podstawie elewacji). Pierwsze zadania z architektury polegają na budowaniu perspektywy w dowolnym wybranym przez ryownika ujęciu. Uczymy się budować poprawne kadry z odpowiednim dla każdego tematu ujęci horyzonu oraz ciekawym przedstawieniom bryły. Szykamy również pierwszych wrażeniowcych zagadnień fakturowych i światłocieniowych , by uzyskać odpiednie wrażenie materiału zastosowane do budowy.
Nauka szybkich szkiców. Równolegle z wypracowanymi 3 godzinnym rysunkami uczymy się rysować szybkie wrażeniowe szkice. bardzo często przydaje się to w sytuacji kiedy sięgamy po technikę mniej plastyczną, posługujemy się tuszem lub flamastrami. na dugi plan schodzi światłocień i faktury a zyskujemy szybkie tempo i syntezę czyli najważniejsze i esencjonalne przdstawienie: rytmy, gzymsy i sylwetki.
Kadry z lotu ptaka. Nie zawsze widzimy architekturę z horyontem przeciętniego człowieka. czasami ważniejsze są kompozycje urbanistyczne, kształy placów i kierunki ulic, skala zabudowy niż uroda poszczególnych budynków. Uczymy się rysować mista, wioski, place i skwery w ujęciu z horyzontem ponad budynkami
Polska architektura drewniana. Na szalku ojczystego dorobku architektonicznego, niekiedy odchodzącego już do historii, na szlaku Zinowskiego "Piórkiem i węglem" zachowujemy tradycję najlepszych polskich architektów, często już nieżyjących jak prof, Wiktora Zina z Krakowa. Tematami stają się często skanseny rosiane po Polsce. Skansen Ziemi Lubelskiej czy Skansen w Sanoku.
Architektura wsi. Staramy się wykorzystać ten dział do eksperymentów nie tylko nad tym jak rysować architekturę ale również jak trakować występującą z nią rónież zieleń. pojedyńcze drzewa, czy występujące w grupach , większe obszary leśne. Badamy sposoby rysowania pejzażu w połączeniu z architekturą. kaplice cerkwie zabudowania wiejskie to połowa naszego pejzażu.
Architektura współczesna - wizje studenckie. Duży dział rysunków poświęcony pracom projektowym, Tu barierę stanowi wyłącznie wyobraźnia naszych uczniów. Wizje na tematy architektury przyszłości, willi na urwiskach, nowoczesnej zabudowie placów miejskich, części podziemnej miast, czy zwykłych domów na jeziorze, stają się tematami eksperymentów i zabawy rysunkowej.
Historyczne formy architektoniczne
architektura współczesna - Prace rysunkowe opisujące nasze nowoczesne miasta. Swiatowy dorobek współczesnej architektury. budynki słynnych architektów, miekskie place ze zróżnicowaną zabudową, częściowo starą a częsciowo nową. bydynki , które przeszły do historii jako ikony designu.
Architektura współczesna - projekty koncepcyjne. Rozwijamy wyobraźnie. Prace projektowe uczniów n azadane tematy, również często nie mających charakteru architektury a będące zapisem wyobraźni młodego rysownika. W tych tematach liczy się pomysł, szkicowe przedstawienie rozwoju projektu i syntetyczne przedstawienie.
Architektura koncepcyjna. Zabawa formami, nieistniejące rozwiązania i pomysły, świat fantazjii.
Geometria przestrzenna. Zadania rozwijające wyobraźnie przestrzenną polecamy nie tylko młodym architektom. Przydają się każdemu rysownikowi jak matematyka ludzkości.
Wnętrza historyczne.
Systemy miejskie, maszyny i urządzenia techniczne.
martwa natura, kompozycje przestrzenne - akwarela i ołówek
Architektura POLSKA.
Techniki mokre i mieszane.
Architektura Polska
Architektura krajobrazu - zieleń
Zadania z budiwy maszyn.
Podstawowe umiejętności rysowania samochodów.
Papieroplastyka i zabawa formą.
SZKOŁA RYSUNKU ARCHITEKTONICZENEGO: PROGRAM - KURS RYSUNKU ARTYSTYCZNEGO:
Podstawowy kurs rysunku dla kandydatów na ASP i PJATK oraz hobbystów
malarstwo:
teoria kolorów, budowanie przestrzeni - temperatury barw, techniki laserunkowe
portrety.
Postacie kobiet
Postacie
Martwa natura
Pejzaż
kompozycje martwej natury - teorie budowania formy.
Portret
Portrety kobiet.
Pejzaż
Akwarela miast - malarstwo
Malarswo akwarelowe
Malarstwo akrylowe
Teorie malarskie uzupełniajace.
Malarstwo - tematy miejskie
rysunek węglem i ołówkiem
teoria perspektywy
postacie rysowane z modela - pozowanie w pracowni
Cieniowanie , sposoby zakładania planów
Faktury i światło w kompozycji, budowa anatomiczna człowieka
budowa szkieletu kostnego i schematy mięśni
perspektywa w anatomii
postać - studium
portrety - techniki inne
przyroda i świat
sztuka komiksu
Tematy czekają na Ciebie....
Chcesz być na bieżąco, zapraszamy także na stronę www.kursrysunkuwarszawa.pl